Zakończenie roku szkolnego- wycieczka do DINOZAURA

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w spacerach oraz różnorodnych „wyprawach”, w czasie których poznają tajemnice okolicznej przyrody- zwieńczeniem roku szkolnego była wycieczka do dinozaura.

SONY DSCSONY DSC

Po spakowaniu przygotowanych smakołyków i założeniu kamizelek odblaskowych wyruszyliśmy w podróż. Droga prowadziła wśród malowniczych, okolicznych pól- podziwialiśmy piękno przyrody naturalnej, jak również dojrzewających łanów zbóż.

  SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dinozaur jest mieszkańcem wspaniałego ogrodu w pobliskim Sulminie, w którym oprócz niego można było podziwiać piękne rośliny ozdobne, jak i ogródek warzywny oraz szklarnie. Dinozaur okazał się bardzo zaprzyjaźnionym i chętnie pozował do zdjęć z dziećmi. Wrażenie również wywołały pomidory w szklarni, które były bardziej okazałe od hodowanych w przedszkolu na świeżym powietrzu- można było porównać wpływ warunków hodowli na jej efekty.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSCSONY DSC

Po sesji zdjęciowej z dinozaurem dzieci wzięły udział w pikniku, na którym obok kanapek i owoców pojawiły się babeczki i piernik samodzielnie upieczone przez dzieci. Zwieńczeniem wizyty było zwiedzanie wspaniałego ogrodu.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Niezwykłą niespodzianką okazało się spotkanie z końmi, które czekały na nas nieopodal- również bardzo chętnie pozowały do zdjęć. Dzieci zachwycały się szczególnie małym źrebakiem i opiekuńczością nad nim starszych koni.

SONY DSC SONY DSC

Te niesamowite wrażenia z wycieczki przedszkolaki wraz z paniami zawdzięczają przesympatycznej pani, na której zaproszenie znaleźliśmy się w jej tajemniczym ogrodzie. BARDZO DZIĘKUJEMY za spotkanie, słodycze i prezenty.

Nieocenioną pomocą okazało się towarzystwo jednej z mam, która nie tylko pomogła nam w pokonaniu trasy, jak również była reporterem tejże wyprawy. DZIĘKUJEMY.

Mamy nadzieję, że celem następnej wyprawy będzie fascynująca Galeria, która również dostarczy nam niezwykłych przeżyć.

Dodaj komentarz