Sala przedszkola

Bardzo ważne w metodzie Montessori jest otoczenie, w którym przebywa dziecko. Może ono wspomagać w pełni harmonijny rozwój osobowości dziecka- sprawia, że czuje się ono szczęśliwe i radosne; szybko i chętnie się uczy.
W przedszkolu respektuje się kolejne fazy zainteresowań, związane z rozwojem dziecka. Wszystkie materiały są uporządkowane tematycznie i łatwo dostępne- umieszczone w zasięgu ręki dziecka. Nauczyciel jest pośrednikiem pomiędzy otoczeniem i dzieckiem, pomaga dziecku samodzielnie odkrywać rzeczywistość.

05. sala 06. sala2

Nasza sala dydaktyczna jest jasna i przestronna, posiada uporządkowaną, estetyczną przestrzeń wypełnioną materiałem rozwojowym, mobilizującym dziecko do pracy. Materiały i pomoce dydaktyczne nie tylko pozwalają  na indywidualny tok rozwoju każdego dziecka, jak również dzięki posiadanej kontroli błędu umożliwiają jemu samokontrolę. Meble i pozostałe wyposażenie są dostosowane do potrzeb dzieci zapewniając im bezpieczeństwo i wygodę. Dzieci mają do swojej dyspozycji kąciki tematyczne wyposażone tak, aby mogły realizować ćwiczenia dnia codziennego, wychowanie kosmiczne, rozwój pojęć matematycznych, edukację językową, czy kształcenie zmysłów- w odpowiednim rytmie dnia. W razie zmęczenia dysponują kącikiem relaksu.

07. sala3 SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Odpowiednio zaaranżowane pomieszczenie umożliwia samodzielne przygotowanie śniadań i podwieczorków- do których w miarę możliwości wykorzystują dodatki z samodzielnej hodowli (np. zimą zieleninkę z doniczek).

SONY DSC SONY DSC SONY DSC    IMAG0184

Stałym rezydentem w przedszkolu jest ulubieniec dzieci- żółw Bodzio, który również bardzo lubi wycieczki- chociaż dzieci określają je bardziej jako „ucieczki”…

SONY DSC SONY DSC

Do sali dydaktycznej bezpośrednio przylega zaplecze sanitarne z toaletami i umywalkami dla dzieci, jak i dla personelu. Ze względu na różnice wiekowe są umieszczone one na różnych wysokościach- zapewniając w ten sposób komfort i bezpieczeństwo dla użytkowników.

SONY DSC SONY DSC